Jak przygotować się na pierwszy tatuaż?

Wykonanie pierwszego tatuażu jest bardzo ważnym momentem dla każdego, ponieważ zostaje on na całe życie. Dlatego należy dokładnie przemyśleć temat i wybrać odpowiedniego tatuatora. Oczywiście istnieje laserowa metoda usunięcia tatuażu, jednak nie jest to przyjemne doznanie i taka modyfikacja jest trudna do zlikwidowania.

Wybierz profesjonalne studio tatuażu

Wybierając odpowiednie studio kieruj się przede wszystkim higieną pracy tatuatora. Odpowiednie warunki sanitarne są bardzo ważne przy takich zabiegach, ponieważ uszkadzana jest skóra. Dobrze jest zapoznać się z portfolio danego studia i opiniami innych klientów. Unikaj salonów, które cieszą się złą sławą i nie są odpowiednio wyposażone.

Wybierz odpowiedniego tatuatora

Każdy tatuator ma inny styl tatuowania i inną linię, dlatego bardzo ważne, abyś nie brał pierwszego lepszego, tylko udał się do takiego, którego prace i styl ci się podobają.

Przed wykonaniem tatuażu

Kiedy już wybrałeś studio, tatuatora i masz gotowy wzór, należy przygotować się do wykonania tatuażu. Tydzień przed terminem, podanym przez tatuatora, powinieneś zadbać o odpowiednie nawilżenie tatuowanego obszaru. Ułatwi to pracę i proces gojenia. Bardzo ważne, abyś nie pił alkoholu 48 godzin przed zabiegiem. Alkohol wpływa na krzepliwość, gęstość i ciśnienie krwi. Nie powinieneś również zażywać leków przeciwbólowych. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu, pij dużo wody. Nie gól również obszaru, na którym powstanie tatuaż, zrobi to profesjonalista, nie powodując różnych uszkodzeń skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *