Dj na wesele

Przygotowanie do śluby jest to pary młodej wyzwaniem. Mają oni bardzo dużo obowiązków, a cały proces jest czasochłonny. Po ślubie w kościele przychodzi czas na świętowanie i zabawę na weselu. Aby wesele było idealne i każdy z gości dobrze się bawił bardzo ważny jest DJ. Zabawia on gości puszczając muzykę, a także organizuje oczepiny i wspólne zabawy. Zachęca również rodzinę i przyjaciół do tańca.

Dlaczego warto mieć DJ na weselu, a nie zespół muzyczny?

Wiele par stoi przed wyborem DJ czy zespół muzyczny. Większość z nich decyduje się jednak na DJ, ponieważ jest on tańszą opcją, a także ma przygotowany repertuar. Zespoły muzyczne zazwyczaj grają tylko utwory, które potrafią i lubią. DJ ma dostęp do internetu i na specjalne życzenie może puścić każdą piosenkę. Gwarantuje on większa różnorodność i wybór. Nie robi on tak często przerw, jak kapela, a do tego jego stanowisko nie zajmuje dużo miejsca. Stwarza to większą przestrzeń do tańca dla gości.

Ile kosztuje DJ na wesele?

Koszty wynajęcia DJ na jedną noc wahają się od 2 500 do 5000 złotych. Cena zależy od repertuaru, oferty, a także lokalizacji. Zazwyczaj dodatkowo płaci się za efekty specjalne, takie jak dym podczas pierwszego tańca lub pokaz pirotechniczny. Możliwe jest również ledowe oświetlenie sali przez DJ, jednak to również są dodatkowe koszta.

Co warto ustalić z DJ?

Najlepiej ustalić z DJ jak najwięcej szczegółów. Przede wszystkim należy nakreślić repertuar muzyczny, a także przygotować listę piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć na weselu. Ważnym aspektem jest dostęp do internetu i możliwość zamawiania piosenek, a także dedykacji. Należy też zapytać się co ile będą przerwy i dostosować czas podawania posiłków do nich, jakie są wymagania techniczne, a także czas potrzeby na rozłożenie sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *