Jameson whisky – czy cena tego trunku jest przyjazna?

Whisky to alkohol uwielbiany przez wielu ludzi na całym świecie. Jej doskonałe właściwości rozgrzewające oraz charakterystyczny smak przyciągają ogromną rzeszę fanów. W rankingu najlepszych alkoholi bez wątpienia znajduje się Jameson. To whisky idealnie wyważona, o delikatnym i lekkim smaku. Co warto o niej wiedzieć?

Jameson whiskey – w jaki sposób jest wytwarzana?

Proces robienia whisky Jameson nie odbiega mocno od sposobu wytwarzania innych trunków tego typu. W przypadku tego alkoholu różnią się tak naprawdę tylko składniki. Do wytworzenia whisky Jameson używa się mieszanki słodowanego i niesłodowanego jęczmienia. Jest on produkowany tylko w Irlandii. Mieszanka ziaren używanych do produkcji irlandzkiej whisky nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Dzięki temu ma lekki aromat, słodki smak i kremowy charakter. Maltańska whisky wytwarzana jest w 100% ze słodu jęczmiennego. Whisky Jameson to mieszanka różnych gatunków. Nic więc dziwnego, że nazywa się go ,,mieszanym”. Jest zrobiony z mieszanki dwóch lub więcej whisky. To sprawia, że Jameson jest jednym z najpopularniejszych rodzajów whisky.

Jameson whisky: cena – co jeszcze warto wiedzieć o irlandzkich trunkach?

Definicja w irlandzkiej ustawie o whisky stanowi, że nie może być produkowana poza granicami kraju. Różnica między whisky irlandzką a klasyczną tkwi jednak głównie w składzie, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Whisky Jameson leżakuje w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata. Irlandczycy dopuszczają również dodawanie do mieszanki wody i karmelu. Irlandzka whisky jest lekka i gładka na podniebieniu, z nutami kwiatowymi, cytrusowymi i orzechowymi. Jameson jest zdecydowanie najpopularniejszą irlandzką whisky, a jej cena różni się w zależności od rodzaju, który chcesz kupić. Na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/9-whiskey-irlandzka możesz sprawdzić, jaka mniej więcej jest rozpiętość cen whisky. Pamiętaj, że za jakość się płaci. Jeśli więc masz ochotę na wykwintny trunek, raz na jakiś czas możesz śmiało pozwolić sobie na whisky.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *