Kwiaty do zacienionych pomieszczeń

Bardzo dużo roślin do prawidłowego rozwoju potrzebuje stałego dostępu do światła, ale niebezpośredniego słońca. Pragniesz ozdobić pomieszczenie, które nie ma dostępu do promieni słonecznych, takie jak łazienka. Istnieją jednak rośliny, które nie lubią mieć bezpośredniego kontaktu ze słońcem, a jego nadmiar im szkodzi. W tym artykule poznasz kwiaty, którym bardzo dobrze żyje się w zaciemnianych pomieszczeniach.

Paproć

Paproć jest bardzo popularną rośliną. Ich naturalnym środowiskiem są gęste lasy, przez co ich kontakt ze światłem jest ograniczony. Sprawdzają się one doskonale do zaciemnionych pomieszczeń, które nie maja okna, tylko sztuczne światło. Wyglądają ładnie i pięknie się prezentują. Dodatkowo są roślinami zwisającymi, przez co nie zajmują miejsca na półce, wystarczy je powiesić na ścianie.

Sansewiera cylindryczna

Sansewiera jest rośliną, która posiada bardzo dużo odmian. Jest on również łatwa w opiece. Nie wymaga częstego podlewania i bezpośredniego kontaktu ze światłem. Sansewiera jest sukulentem, które charakteryzują się gromadzeniem wody w liściach, dzięki czemu bez podlewania może przetrwać bardzo długo, nawet do 2 miesięcy. Zbyt dużo wody jest dla niej szkodliwe.

Monstera

Monstera jest niezwykłą rośliną, której liście zachwycają. Nie lubi ona bezpośredniego słońca, dlatego najlepiej postawić ją w miejscu z rozproszonym światłem. Pięknie się prezentuje i cieszy oko. Jest to roślina, która roślinie do góry, dlatego warto wyposażyć się w drabinkę, która ją podtrzyma. Należy ją podlewać raz w tygodniu. Dobrze zadbana będzie rosła bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *