Manekin tors damski – jakie ma zalety?

Zagłębiając się w świat manekinów, odkryjemy, że występują ich różne rodzaje. Manekin tors damski stanowi właśnie osobną kategorię. Czym się wyróżnia i jakie ma zalety?

Manekin tors damski – zastosowanie

Nie zawsze konieczny jest manekin całopostaciowy. Przy prezentacji bielizny, strojów kąpielowych, a także bluzek czy T-shirtów sprawdzi się manekin tors damski. Można użyć go także do prezentacji koszul czy sukienek.

Manekin tors damski jest optymalny w prawie każdym sklepie odzieżowym. Doskonale sprawdzi się w tzw. sieciówce, jak i ekskluzywnym butiku czy second handzie, a nawet sklepie z modą ślubną.

Jedyne części odzieży, których nie da się zaprezentować na manekinie torsie damskim to buty, rajstopy i pończochy. Mimo, że wydaje się to oczywiste, warto zwrócić uwagę na te wyjątki.

Na rynku można znaleźć manekiny torsy damskie z całymi rękami lub bez przedramion. W tym przypadku ekspozycja rękawiczek nie będzie możliwa. Chociaż to wiadome, jednak również wymaga zaakcentowania. Podobnie będzie w przypadku manekinów torsów damskich z głową i bez głowy. Na tych drugich nie zaprezentujemy czapek, kapeluszy czy chustek na głowę.

Należy podkreślić, że mimo wszystko, manekin tors damski uchodzi za najbardziej uniwersalny.

Manekin tors damski – zalety

Zaletą manekina torsu damskiego jest jego wszechstronne zastosowanie. Nadaje się on do prawie każdego sklepu z damską odzieżą. Kolejną jego pozytywną cechą jest waga. Manekin tors damski jest lżejszy od manekinu całopostaciowego, dzięki temu przenoszenie go nie stanowi problemu. Jest także mniejszy, a zajmując mniej miejsca nadaje się do ustawienia w takich miejscach, w których montaż manekina całopostaciowego byłby niemożliwy np. na górnych regałach sklepu.

Na rynku spotkać można całą gamę manekinów torsów damskich, np. z głową i bez głowy, z rękami lub bez, o różnych sylwetkach, z różnym położeniem rąk oraz wykonanych z rozmaitych materiałów. Można to zobaczyć na: https://moremannequins.pl/torsy-torsy-standardowe-100-bez-glowy-damskie.78, gdzie ilość modeli manekinów torsów damskich zaskakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *