Paznokcie hybrydowe – czy niszczą paznokcie?

Paznokcie hybrydowe podbiły serce nie jednej kobiety. Utrzymują się bardzo długo na paznokciach, wyglądając cały czas pięknie. Do tego są bardzo wygodne. Za pomocą tej techniki można stworzyć bardzo dużo oryginalnych i niezwykłych manicure. Wiele kobiet boi się jednak, że ta metoda niszczy płytkę paznokcia. Czy tak faktycznie jest?

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Sam lakier hybrydowy nie jest szkodliwy dla paznokci. Jeżeli nasza płytka paznokcia jest słaba, cienka, matowa i ma skłonności do łamania się, manicure hybrydowy nie będzie się trzymał tak dobrze, jak na zdrowszej płytce. Dodatkowo może ją podrażnić. Bardzo dużo zależy od kondycji naszych paznokci, a także od samego wykonania hybrydy. Dobrze wykonany manicure z pewnością utrzyma się długo. Ważne jest również umiejętne zdjęcie hybrydy. Przy jej niepoprawnym usunięciu możemy zerwać nawet kawałek paznokcia. Manicure hybrydowy należy zmywać za pomocą acetonu, który jest bardzo szkodliwy dla paznokci i naszych skórek.

Jak odżywić paznokcie po manicure hybrydowym?

Po zdjęciu lakieru hybrydowego z naszej płytki paznokcia bardzo ważne jest, aby pozwolić im odpocząć przed wykonaniem kolejnego. Najlepiej odczekać z 2-3 tygodnie. Stosowanie przerw między manicurami dobrze zrobi twoim paznokciom. Warto również zastosować odżywkę witaminową, która zregeneruje nasze paznokcie. Należy pamiętać o jej regularnym stosowaniu. Dodatkowo możemy wzbogacić naszą dietę o wapń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *